Równać szanse

Ruszył projekt „Głowno oczami młodych”,w ramach programu Program „Równać Szanse” realizowany przez Stowarzyszenie Piaski Rudnickie i Hufiec ZHP Głowno
Przez 6 miesięcy 15 młodych, pełnych pomysłów uczestników będzie się integrować oraz uczyć obsługi kamery ,aparatu fot. i programów. Poznają okolicę, zrobią zdjęcia do kalendarza , nakręcą film który zostanie przedstawiony na czerwcowym pikniku. W nagrodę uczestnicy wezmą udział w spływie kajakowym.Do projektu przystąpiła młodzież z Miasto Głowno, Gmina Głowno, Domaniewice, Skierniewice, Dmosin.
Promocja na fb i w lokalnej prasie przyniosła efekty mamy ponad 20 osób zgłoszonych a zostanie tylko 15. Jest o co walczyć. Koordynatorki Ewa Drożdżyk i Iwona Waśkiewicz mają nadzieję że młodzież pozyska nowe przyjaźnie, nauczy się wielu pożytecznych umiejętności a w grupie ujawnią się młodzieżowi liderzy.

Pierwsze spotkanie: Pizza party odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia. Polegało głownie na omówieniu programu projektu.

Drugie spotkanie zaczęło się w siedzibie Hufca. Młodzież została podzielona na 4 grupy. Uczyli się jak nakręcić film,przeprowadzali wywiady z mieszkańcami Głowna na temat rodzinnego miasta. Pisali scenariusze do własnych filmów.